aktualizacja i uzupełnienie 24.02.2024 

 

 

Pielgrzymka 25.06-4.07.2024r. (8 dni w Japonii)

Pielgrzymka śladami ks. Michała Moskwy, św. Maksymiliana Marii Kolbe, św. Jana Pawła II, japońskich męczenników oraz do miejsca objawień Matki Boskiej w Akicie.

Tokio –Kawasaki- Omiya-Akita-Tokio-Hamamatsu-Kioto – Nagasaki-Kioto-Tokio-Narita
Dzień 1 (25.06 wt)

Zbiórka na lotnisku w Jasionce, odprawa bagaży, przelot Warszawa - Okęcie, wylot 22:50, przelot do Tokio, lotnisko Narita, PLL LO

Dzień 2 (26.06 śr)

18:30 Przylot na lotnisko Narita

19:30 Przejazd do hotelu niedaleko lotniska bezpłatnym hotelowym autobusem. Nocleg hotelu blisko lotniska np. International Garden Hotel Narita.

Dzień 3 (27.06 cz)

Przejazd do stacji Tokio, przejazd do kościoła o. salezjanów w Himonya, gdzie pochowany jest o. Michał Moskwa. Msza św. Obiad. przejście przez biznesową dzielnicę Marunouchi pod fosę pałacu cesarskiego. Przejazd do Mishimy, skąd przy dobrej widoczności widać górę Fuji.

Dzień 4 (28.06 pt)

Przejazd z Mishimy do Kioto, Kioto to dawna stolica Japonii, miasto pełniło funkcję stolicy od IX w. do 1868r. Wizyta w chramie shintoistycznym, poświęconym bóstwu lisa, który zapewnia pomyślność i bogate plony. Przejazd do Nagasaki, Msza św. w kościele niedaleko pomnika 26 św. Męczenników z Nagasaki.

Dzień 5 (29.06 sb)

Z Kioto do Nagasaki. Nagasaki, miasto założone w 1570 r. przez japońskich katolików i rozwinięte przez jezuitów, związane ze św. Maksymilianem Marią Kolbe. Tego dnia zobaczymy pomnik 26 pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu - Pawła Miki i jego towarzyszy oraz muzeum japońskiego chrześcijaństwa.

Przejazd do klasztoru w Hongochi, czyli do japońskiego Niepokalanowa. Jest to najważniejsze dzieło Św. Maksymiliana w Japonii. W Hongochi znajduje się muzeum poświęcone polskiemu świętemu; a w nim rekonstrukcja celi, w której mieszkał; maszyna drukarska, na której drukował japońskie wydanie „Rycerza Niepokalanej”. Od kościoła można przejść drogą różańcową do groty Lourdes, zbudowanej przez świętego przy klasztorze.

Dzień 6 (30.06 ndz)

Nagasaki, kościół Oura, miejsce ujawnienia się w 1865 r. katolików japońskich po trwających ok. 250 lat krwawych prześladowaniach. W seminarium obok ówczesnej katedry w Oura od 1930 r. filozofię wykładał 2 lata św. M.M.Kolbe. Muzeum chrześcijaństwa. Katedra Urakami, z jej okolic pochodzili katolicy, którzy ujawnili się 17 marca 1865 r. w bazylice Oura. Nocleg w Nagasaki.

Dzień 7 (1.07 pn)

Hiroshima, wizyta w Parku Pokoju, gdzie znajdowało się epicentrum wybuchu bomby atomowej. Msza w katedrze światowego pokoju, przed którym stoi pomnik św. Jana Pawła II. Przejazd do Osaki i do Ueno w Tokio. Obiadokolacja. Przejazd do Omiya. Nocleg w Omiya.

Dzień 8 (2.07 wt)

Miejsce kultu maryjnego w Akicie w północnej Japonii. W kościele pw Matki Zbawiciela przy klasztorze Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego obecnego w Najświętszym Sakramencie, znajduje się figurka Matki Bożej, za pośrednictwem której w 1973 r. miały miejsca 3 objawienia. Drewniana figurka 101 razy roniła łzy w latach 1975-81. Łzy zostały przebadane laboratoryjnie i stwierdzono, że są to łzy ludzkie. Przejazd do Shin-yokohama. Nocleg w Shin yokohama.

Dzień 9 (3.07 śr)

Przejazd do Tokio kościoła Shimoigusa. Msza. Spotkanie z wiernymi. Obiad. Przejazd do kościoła o. salezjanów w Chofu. Msza i obiad. Przejazd na lotnisko. Odlot 22.35.

Dzień 10 (4.07. cz) Przylot do Warszawy, przesiadka na lot do Jasionki

Koszty:

Bilet Lotu -5 300 zł. W cenie 8 kg bagażu podręcznego i 23 kg rejestrowanego. 15 dni przed wylotem przekazujemy listy uczestników wylotu. Karnet na pociągi ( 7 dni) – 323 euro. Kupujemy go w Polsce przez Internet. Przychodzi pocztą do domu. Noclegi, przechowanie bagaży, wejścia, posiłki, przewodnik, autokar: 145 000 jenów. Ubezpieczenie 250 zł.

W tej cenie mamy śniadania w hotelu i obiady albo kolacje ewentualnie zestawy obiadowe na wynos (po 2 posiłki dziennie). Nie ma kolacji po przylocie.

Po przeliczeniu wszystkich walut, na dzień dzisiejszy, wychodzi około 11 000 zł.

Własne wydatki (taca pielgrzyma, przekąski, pamiątki): 20 000 jenów - do 600 zł.

Bagaże główne będziemy przechowywać w przechowalni bagażu.

Przy zapisie zaliczka 2000 zł. Część opłat będzie w złotówkach (za bilet lotniczy i zaliczka za hotele oraz ubezpieczenie), a część w euro (karnet na pociągi) oraz w jenach (pozostałe opłaty). W odpowiednim czasie będę informował o tych opłatach.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Copyright © 2019 Parafia Zaborów. All Rights Reserved.

Search