VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16.05.2021R.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To jest też dzień I-Komunii, która będzie celebrowana na sumie o 11.00. Dzieci przystępujące do komunii polecajmy w naszych modlitwach. Msze o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i o 16.00 majówka, a po niej Eucharystia.

2. Dziękuję rodzicom dzieci I-komunijnych za wykoszenie trawy w otoczeniu kościoła i plebanii, jak również za udekorowanie kościoła i dar ołtarza, za który zostało zakupione naczynie na wodę święconą wraz ze stojakiem.

3. Dziś składka remontowa.

4. Od poniedziałku przeżywać będziemy z dziećmi biały tydzień.

5. W czwartek, 20 maja br., przypada 21. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

6. We czwartek jedenaścioro młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania. Polecajmy ich Bogu, prosząc aby byli wierni wierze. Dziękuję też za dar ołtarza, za który zostały zakupione nowe świece wraz z wkładami na olej.

7. W sobotę, 22 maja br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, gościć będziemy w naszej parafii O. Zbigniewa Ptaka, paulina z Krakowa. Przybliżał nam będzie tajemnicę Eucharystii, a po Mszach rozprowadzał książki o tematyce eucharystycznej.

9. Zbliżają się wakacje czas wypoczynku, zwyczajem lat ubiegłych nasze Duszpasterstwo organizuje letni wypoczynek dla służby liturgicznej. Informacje w zakrystii i na stronie parafii oraz na stronie www.lsorzeszow.pl.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Proszę kolejne rodziny.

Copyright © 2019 Parafia Zaborów. All Rights Reserved.